Pençe Teknoloji Discord Sunucusu

Pençe Teknoloji, 2020'de Ramazan sahur gecesinde öğretme ve öğrenme amacı ile Caner Ergün tarafından Türk yazılımcı ve yazılımcı adaylarını bir araya toplayıp eğitimin paylaştıkça güzelleşmesi adına kurulmuş bir topluluk sunucusudur.

Yazılım ve kodlama ile ilgilenenlerin ortak paydada buluşmasını ve problemlerine çözüm bulmasına yardım etmek.

- Türkiye cumhuriyeti kanunlarına aykırı her türlü eylem ve Discord uygulamasının belirlediği her türlü yasak olan eylemleri gerçekleştirmek

0. Kullanıcılarına zarar verebilecek derlenmiş dosyalar (exe, apk vs.), kaçak/korsan yazılımlar (crack) paylaşmak ve talep etmek yasaktır.

1. Yazışırken spam ve flood (arka arkaya defalarca mesaj atmak) yapmak yasaktır. Emoji, bağlantı, dosya vs. dahildir.

2. Sesli konuşma kanallarında kullanıcıları rahatsız edecek şekilde davranmak yasaktır.

3. İnsanları ve yönetim ekibini rahatsız edebilecek hareketler, tavırlar ve sunucunun düzenini bozabilecek her türlü davranışlar yönetim ekibince uyarı yapılmaksızın engellenecektir.

4. Sunucu kanallarını içeriklerine uygun kullanmak herkesin zorunluluğudur. Kanallar kullanım amaçlarına göre isimlendirilmiş ve amaçları açıklama kısmında belirtilmiş olmasına rağmen kanalları amacı dışında kullanmak yasaktır. Eğer ki bu konuda kafanız karışıyorsa yetkililerden yardım isteyebilirsiniz. Sohbet kanalında donanım/yazılım sorusu sormak direkt ban sebebidir.

5. Pornografik, dini, siyasi ve ırkçı içerikli görsel, video vb. paylaşım yapma ve bunun hakkında tartışma çıkarmak kesinlikle yasaktır. Profil resmi ve kullancı adı da bu durumu kapsar.

6. Özellikle sunucumuzun ana dili olan Türkçeyi ve diğer dillerin imla kurallarına uymaya özen gösterin.

7. Reklam yapmak kesinlikle yasaktır (iş ve staj ilanları, kullanıcı isimleri ve özel durumlar bu kapsama girmemektedir). Sunucusu davetiyesi, Telegram, WhatsApp, YouTube vb. kişisel çıkar sağlanılan her türlü adres reklama girmektedir.

8. Aşırı alınganlık, duyarcılık, iftira ve bilimum laubali davranışlarda bulunan üyeler uyarı yapılmaksızın sunucudan yasaklanacaktır. Cezalandırma işlemi yönetim ekibinin insiyatifine bırakılacak ve süresiz yasaklama cezası uygulanacaktır.

9. Final, vize vb. yardımı istemek kesinlikle yasaktır. Eğer ki kodunuzda takıldığınız yerler varsa sorabilirsiniz ancak direk ödevin yapılmasını isteyemezsiniz.

10. Küfür, Argo, Hakaret içeren her türlü davranış (kullanıcı adları, söylemler ve kelimeler vb.) konuşmak veya yazmak kesinlikle yasaktır.

11. Durumlarına küfür, hakaret, aşağılayıcı söz vb. yazanlar uyarılacak, düzeltilmediği takdirde süresiz uzaklaştırılacaktır!

12. Mikrofonunuz kötüyse konuşmamanız rica edilir.

13. Sunucu üyelerini özelden rahatsız etmek

14. Sunucuya katılanlar ilk önce 💻-roller kanalında rol almalıdırlar

# Bu kuralların çiğnenmesi durumunda yönetim ekibini etiketleyin ve münakaşaya girmeyin, yetkililerin olayı çözmesini bekleyin.

# Uzaklaştırma ve susturma gerektirmeyen durumlarda uyarı yapılacaktır. 3. uyarıda 1 gün, 4. uyarıda 1 hafta "mute" işlemi. 5. uyarıda değerlendirmeye alınmaksızın "ban" işlemi uygulanacaktır.

# Discord özel sohbetlerde yaşadığınız problemleri "SS"(ekran alıntısı) alarak discord yetkililerine bildirmelisiniz. Kanıtınız olmadığı taktirde yapabileceğimiz bir şey yok.


# yazılım # teknoloji # kodlamaBeğendin mi? Puan vermek için Giriş Yap!

Pençe Teknoloji Hakkındaki Yorumlar

Beğendin mi? Yorum yapmak için Giriş Yap!


Benzer Discord Sunucuları